Szukaj
Sign In
Winnice Teraz otwarte!

Winnica Bielawska - Hosted By

0

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Bielawa leży u stóp najstarszych gór Europy – Gór Sowich. 50 km od Wrocławia. 4 główne szlaki turystyczne przebiegają m.in. po 8 tys. ha Parku Krajobrazowego. W Bielawie znajduje się prawdopodobnie najpiękniej położony w Polsce akwen o powierzchni blisko 24 ha – Jezioro Bielawskie z plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego, wyciągiem do wakeboardu i nowoczesnym basenem.

Atrakcje: wieża widokowa kościoła (101 m), trakt linowy i trasa kajakowa, park wodny „Aquarius”, Góry Sowie, „Szkoła Leśna”, Strefa MTB Sudety, punkt widokowy „Koci Grzbiet”, wieża widokowa na Górze Parkowej i skatepark.


Nasza historia i najważniejsze osiągnięcia

W 2015 r. zasadziliśmy pierwsze winorośle, Riesling, a rok później Solaris. W 2018 r. 3 kolejne: Pinot Noir, Sauvignon Blanc i Chardonnay. Winnica położona jest w malowniczym zakątku u podnóża Gór Sowich. Wino tworzymy z pasją i zaangażowaniem z owoców ręcznie zebranych i wyselekcjonowanych. Klimat i położenie tworzą idealne warunki do rozwoju winorośli. Stawiamy na szlachetne odmiany „vitis vinifera”, cechujące się najwyższą jakością win i uznaniem wśród koneserów.

W 2018 r. rozpoczęliśmy sprzedaż. Obecnie dostępne są: półwytrawny Riesling oraz półsłodki kupaż Solaris/Riesling. W przyszłości planujemy rozszerzyć asortyment o kolejne szczepy. Kto wie, być może sprawimy, że Winnica Bielawska stanie się w przyszłości drugą Toskanią.

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password