Szukaj
Sign In

O Szlaku

Idea i cel Szlaku

Idea i cel Szlaku

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych w tym atrakcyjnym turystycznie obszarze browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca.

01.

Popularyzacja Dolnego Śląska

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina popularyzuje Dolny Śląsk z nieznanej dotąd perspektywy. Okazuje się, że region ten obfituje w małe, lokalne browary rzemieślnicze i winnice, które mają bardzo wiele do zaoferowania przyjezdnym. Niebanalne produkty, tworzone w naturalny sposób, z pełnym zaangażowaniem przez właścicieli tych miejsc to największe atuty i doskonały powód, żeby zwiedzić Dolny Śląsk.

02.

Promocja Dolnego Śląska

Strategicznym celem projektu jest skoncentrowana i wielokierunkowa promocja Dolnego Śląska w sferze turystyki kulturowej (turystyki kulinarnej) oparta na regionalnym dziedzictwo lokalnych produktów, jakimi są wino i piwo, których miejsca produkcji, degustacji i prezentacji stanowią historyczny, tradycyjny i unikalny zasób walorów i atrakcji turystycznych Regionu Dolnego Śląska.

Jak korzystać ze Szlaku?

Na Dolnośląski Szlak Piwa i Wina można wejść w jakimkolwiek miejscu i podążać nim w dowolnym kierunku, odwiedzając położone na nim browary i winnice – miejsca, które tworzą Szlak. Jest ich wiele, więc pewnie trudno byłoby przejść Szlak w całości podczas jednorazowego pobytu na Dolnym Śląsku. Ale to dobry powód, żeby ponownie odwiedzić nasz region i kontynuować podróż Szlakiem Piwa i Wina!

Kto stworzył Dolnośląski Szlak Piwa i Wina?

Twórcami Szlaku są dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie w partnerstwie z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Spotkajmy się na Szlaku Piwa i Wina!

Spotkajmy się na Szlaku!

Degustuj, zwiedzaj, zbieraj doświadczenia i dziel się opinią z innymi!

Polub nas na Facebooku!

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password