Idea i cel Szlaku
Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych w tym atrakcyjnym turystycznie obszarze browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca.
Popularyzacja Dolnego Śląska
Dolnośląski Szlak Piwa i Wina popularyzuje Dolny Śląsk z nieznanej dotąd perspektywy. Okazuje się, że region ten obfituje w małe, lokalne browary rzemieślnicze i winnice, które mają bardzo wiele do zaoferowania przyjezdnym. Niebanalne produkty, tworzone w naturalny sposób, z pełnym zaangażowaniem przez właścicieli tych miejsc to największe atuty i doskonały powód, żeby zwiedzić Dolny Śląsk.
Promocja Dolnego Śląska
Strategicznym celem projektu jest skoncentrowana i wielokierunkowa promocja Dolnego Śląska w sferze turystyki kulturowej (turystyki kulinarnej) oparta na regionalnym dziedzictwo lokalnych produktów, jakimi są wino i piwo, których miejsca produkcji, degustacji i prezentacji stanowią historyczny, tradycyjny i unikalny zasób walorów i atrakcji turystycznych Regionu Dolnego Śląska.
Jak korzystać ze Szlaku?
Na Dolnośląski Szlak Piwa i Wina można wejść w jakimkolwiek miejscu i podążać nim w dowolnym kierunku, odwiedzając położone na nim browary i winnice – miejsca, które tworzą Szlak. Jest ich wiele, więc pewnie trudno byłoby przejść Szlak w całości podczas jednorazowego pobytu na Dolnym Śląsku. Ale to dobry powód, żeby ponownie odwiedzić nasz region i kontynuować podróż Szlakiem Piwa i Wina!
Kto stworzył Dolnośląski Szlak Piwa i Wina?
Twórcami Szlaku są dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie w partnerstwie z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.