Szukaj
Sign In
Winnice Teraz otwarte!

Winnica Niemczańska - Hosted By

0

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Winnica Niemczańska położona na stoku jednego ze Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, nad brzegiem Ślęzy. Ze szczytu południowego stoku, na którym znajduje się winnica, rozpościera się piękny widok na pola i lasy. Oprócz panoramy historycznej Niemczy, zobaczycie Państwo Dolinę Tatarską czy ceglany budynek starej gorzelni. Okolice Niemczy to Wzgórza Gumińskie, Dębowe i Krzyżowe, poprzecinane jarami i wąwozami. Niemcza to historyczne miasto kojarzone z wielką bitwą 1017 r. Rynek okalają mury obronne, a wjazdu do niego strzeże starożytna brama.

Tuż za płotem winnicy znajduje się Piernikarnia Śląska, gdzie można zobaczyć i nauczyć się jak w dawnych czasach wyrabiano pierniki. W arboretum w Wojsławicach można zobaczyć tysiące odmian różnych kwiatów. Stadnina koni czy zwiedzanie zabytków w okolicznych miejscowościach dodatkowo uatrakcyjnią pobyt w naszym mieście.


Nasza historia i najważniejsze osiągnięcia

Winnica Niemczańska powstała w 2017 r. Stosunkowo młode nasadzenia w 2018 wydały pierwsze niewielkie plony i z tego rocznika powstaje pierwsze niemczańskie wino. Na winnicy nasadzono szczepy takich winorośli jak Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Pinot Gris, Palava, Cabernet Cortis, Cabernet Blanc, Muscaris i Solaris. Łącznie nasadzenia to 3,1ha.

Aby odwiedzić winnicę, prosimy o kontakt z Hotel Niemcza SPA bądź Sowia Dolina.

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password