Szukaj
Sign In
Winnice Teraz otwarte!

Winnica L’Opera - Hosted By

0

Winnica L’Opera założona została w 2014 roku kiedy posadzone zostały pierwsze sadzonki na ziemiach Wzgórz Trzebnickich Dolnego Śląska.

Pierwsze wzmianki o uprawie winorośli w tym rejonie pochodzą jeszcze z okresu Średniowiecza (1216 rok), kiedy to Papież Innocenty III brał w opiekę Zakon Cysterek w Trzebnicy i przy tej okazji w papieskich dokumentach po raz pierwszy wymienia się również winnice w Stobnie, Ścinawie oraz Ostrowicach koło Milicza.

Wolne dojrzewanie, precyzja oraz pasja to fundamenty działania Winnicy l’Opera które sprawiają, iż są to produkty idealne dla klientów, którzy cenią jakość, innowacyjność, oraz piękno minimalistycznego designu.

Około roku zajęły badania i analiza klimatu różnych obszarów Polski. Po szczegółowej weryfikacji okazało się, że najkorzystniejszym obszarem do uprawy winorośli zarówno pod względem położenia jak i czynników klimatycznych są okolice Wzgórz Trzebnickich.

Wytypowany region stał się obiektem badań. Analizie poddana została ziemia , wzgórza i historia miejsca. Ciekawostką jest, że na wzgórzach trzebnickich ponad wiek temu uprawiano winorośl i do dziś można tu jeszcze odnaleźć miejsca które nadal o tym przypominają..

Winnica L’Opera poprzez umiejętne przetwarzanie winogron uprawianych z najwyższą starannością udowadnia , że ziemie polskie są w stanie zaoferować Państwu doznania najwyższej jakości, produkując jedno z najszlachetniejszych trunków wyprodukowane przez człowieka , a mianowicie – WINO.

Wiedza, pasja, żyzna gleba, odpowiedni klimat i połączenie serc włosko-polskich , – to tylko niektóre elementy pozwalające stworzyć dla Państwa wina najlepszego gatunku.

Od momentu sadzenia do pierwszego łyku wina mijają lata, lata, kiedy wiara i cierpliwość wystawiane są niejednokrotnie na ciężką próbę. Są to lata pracy bez możliwości zobaczenia od razu produktu końcowego. Kiedy jednak jest już możliwe posmakowanie po raz pierwszy wyczekiwanego wina zmęczenie i wysiłek znikają, spięte mięśnie rozluźniają się, a uśmiech powraca na twarz. To moment regeneracji, kiedy wracają siły na rozpoczęcie całego procesu on nowa ze zdwojoną siłą. Wino to czysta energia skoncentrowana w kieliszku.


Wina L’Opera w sprzedaży:

Czas Na

białe, beczkowane, wytrawne (Solaris – Helios)

Sol Sol

białe, wytrawne (Solaris)

Triada

czerwone, beczkowane, wytrawne (Cab. Cantor – Cab. Cortis – Baron)

Ancymon

Orange, beczkowane, wytrawne (Solaris – Solira)

Halka

białe, polwytrawne, aromatyczne (Chardonnay, Bronner, Muscaris)


Logo Winnicy L’Opera przedstawia “partyturę” której poszczególne linie naśladują załamania wzgórz tego terenu.

Logo wyraża dwa różne koncepty:

Koncept “sztuki” ponieważ cały, niełatwy proces tworzenia wina to jedyna w swoim rodzaju sztuka, która rodzi się, kiedy enolog zaczyna wytwarzać własne dzieło niczym rzemieślnik – zamieniając winogrono w wino, podobnie jak kompozytor który zamienia nuty … w symfonię.

Logo wyraża również hołd oraz przywiązanie do ziemi, na której powstała winnica, jej klimat i położenie pozwoliło winogronom dojrzeć i nadać owocom    niepowtarzalny    smak    i    aromat, niespotykany w innych częściach kraju.


Warning: Undefined variable $post in /home/platne/serwer23042/public_html/dspiw/wp-content/plugins/citybook-add-ons/template-parts/widget-contacts.php on line 30

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/platne/serwer23042/public_html/dspiw/wp-content/plugins/citybook-add-ons/template-parts/widget-contacts.php on line 30

Warning: Undefined variable $post in /home/platne/serwer23042/public_html/dspiw/wp-content/plugins/citybook-add-ons/template-parts/widget-contacts.php on line 31

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/platne/serwer23042/public_html/dspiw/wp-content/plugins/citybook-add-ons/template-parts/widget-contacts.php on line 31

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password