Szukaj
Sign In
Winnice Teraz otwarte!

Winnica 55-100 - Hosted By

0

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Winnica 55-100 to młoda winnica położona na Wzgórzach Trzebnickich, terenie o wielowiekowej tradycji uprawy winorośli. Obszar ten charakteryzuje się najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce. Winnica położona jest 20 km na północ od Wrocławia, w miejscowości Rzepotowice. Łączy nowoczesność z tradycją.

Właściciele organizują degustacje połączone z wizytą w winnicy, ilustrując tajemnice uprawy i rzemieślniczej produkcji tego niesamowitego trunku. Łączą one w sobie przyjemność z odkrywania aromatów, smaków i kolorów wina wszystkimi zmysłami.


Nasza historia i najważniejsze osiągnięcia

Winnica 55-100 została założona w 2017 r. przez dwóch pasjonatów wina Tomasza i Doriana, którzy uwierzyli, że na Dolnym Śląsku można produkować wysokiej jakości wino. Tomek to pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którego jednym z zainteresowań jest uprawa winorośli i proces produkcji wina. Dorian to miłośnik lokalnej i zdrowej żywności, który w swoim rodzinnym sklepie „Prosto z Pola” propaguje i sprzedaje m.in. produkty regionalne Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Obaj połączyli siły i tak powstała winnica 55-100 o pow. 3 ha na której głównie uprawiane są szczepy Muscaris, Solaris i Regent.

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password