Szukaj
Sign In
Winnice Teraz otwarte!

Winnica 55-100 - Hosted By

0

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Winnica 55-100 położona jest na Wzgórzach Trzebnickich, terenie o wielowiekowej tradycji uprawy winorośli. Obszar ten charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem i najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce. Winnica znajduje się 20 km na północ od Wrocławia. Łączy nowoczesność z tradycją.

Właściciele organizują degustacje połączone z wizytą w winnicy, ilustrując tajemnice uprawy i produkcji tego niesamowitego trunku. Łączą one w sobie przyjemność z odkrywania aromatów, smaków i kolorów wina wszystkimi zmysłami.


Nasza historia i najważniejsze osiągnięcia

Winnica 55-100 została założona w 2015 r. przez dwóch pasjonatów wina Tomasza i Doriana, którzy uwierzyli, że na Dolnym Śląsku można produkować wysokiej jakości wino. Tomek to pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którego jednym z zainteresowań jest uprawa winorośli i proces produkcji wina. Dorian to miłośnik lokalnej i zdrowej żywności oraz artystyczna dusza. Swoją kreatywność wykorzystuje prowadząc social media i uwieczniając chwile z życia winnicy w obiektywie aparatu. Razem odpowiadają za proces twórczy, począwszy od ręcznego zbioru, aż do samego końca, gdy w butelce pojawia się korek. Główne szczepy: Muscaris, Solaris, Regent.

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password