Szukaj
Sign In
Browary Teraz otwarte!

Browar Caminus - Hosted By

0

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Browar mieści się w budynku dawnej mleczarni w Kątach Wrocławskich. Nazwa pochodzi od komina (łac. caminus), który znajduje się na terenie browaru i jest najwyższym kominem w mieście. Budynek główny browaru to część kamienicy zbudowanej z cegły klinkierowej w 1892 r. Wnętrza pomieszczeń wieńczą wyjątkowej urody sufity Kleina, wykonane także z cegły klinkierowej.

Warzymy piwa wg własnych receptur na wysokiej klasy sprzęcie z zachowaniem najwyższych standardów higieny produkcji. Nie pasteryzujemy i nie filtrujemy naszych piw. Po fermentacji głównej leżakujemy je w oddzielnych tankach. Dzięki temu są bardziej klarowne i niezwykle pijalne. Przy Browarze funkcjonuje Brewpub, w którym można spróbować naszych wyjątkowych piw.


Nasza historia i najważniejsze osiągnięcia

Nasze piwa, m.in. Irish Red Ale (Duo), Witbier (Quatro), czy Oatmeal Summer Ale (Septimus), zdobywają coraz liczniejsze grono sympatyków. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich, przyznało nam tytuł „Biznesowy debiut roku 2017”, a Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie wyróżnił nas statuetką „Firma roku 2017” za odtworzenie tradycji warzenia piwa w Kątach Wrocławskich.

Sign In Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password